10 Οκτ 2013

ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΜΕ 3 ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ (6 - 3)

Μετά από έναν αγώνα  με δραματική εξέλιξη στην κανονική του διάρκεια, ο Παναργειακός πήρε τελικά την πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου πετυχαίνοντας 3 γκολ στο πρώτο ημίχρνο της παράτασης. Η ομάδα του Καλοχωρίου προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ισοφαρίστηκε ισάριθμες ενώ στο τέλος του ημιχρόνου βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-3. Στην επανάληψη η ομάδα του Παναργειακού έφερε από νωρίς το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 3-3 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Στην παράταση η ομάδα του κ.Σιώμου που ως τότε φαινόταν να έχει κάνει τα εύκολα δύσκολα, ανέβασε απότομα ρυθμό και πέτυχε 3 γκολ εκτοξεύοντας το σκορ στο επιβλητικό 6-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Σκόρερ για την ομάδα του Παναργειακού χρίστηκαν οι Τσαμτσάκης(2) , Βακόπουλος, Βασιλειάδης, Τσιγαρίδας και Μουρατίδης.
Στους υπόλοιπους αγώνες της Γ' φάσης του κυπέλλου  την πρόκριση στα ημιτελικά πήραν τα Γραμμοχώρια που επιβλήθηκαν με 2-1 στην παράταση της Ακαδ.Κάστορα, ο Πας Λεύκης που νίκησε στα πέναλντι τον Κεραυνό Χιλιοδέντρου καθώς και η Αστραπή Μεσοποταμίας που νίκησε με 0-1 την ομάδα της Πολυκάρπης.

Τα ζευγάρια των ημιτελικών είναι:      ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ