8 Νοε 2014

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ-ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ 3 - 2 ( Σάββατο 08/11/2014 )

Τη νίκη απέναντι στην ομάδα της Πολυκάρπης πέτυχε  σήμερα Σάββατο 08/11 ο τυπικά γηπεδούχος Παναργειακός, αγωνιζόμενος στο γήπεδο του Καλοχωρίου. Η ομάδα των Βαγγέλη Σιώμου και Καλύβα Χρήστου (αποβλήθηκαν και οι δύο απ' τον διαιτητή στο 83' μετά από υπόδειξη του βοηθού), παίζοντας με πάθος και θέληση, πήρε τη νίκη με σκορ 3 - 2.
  Στην αρχική εντεκάδα του Παναργειακού παρατάχθηκαν οι  Τοτονίδης, Βακόπουλος, Παπαηλίας, Κωνσταντινίδης, Ιωαννίδης,  Ιωάννου,  Γκαγκάνας, Βασιλειάδης Λ. , Γκλένυ, Αναγνωστόπουλος και Τσαμτσάκης.
   Το σκορ άνοιξε στο 25'
ο Αναγνωστόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή, ύστερα από εξαιρετική συνεργασία με τον Τσαμτσάκη, κάνοντας το 1 - 0.  Στη συνέχεια η ομάδα του Παναργειακού, ισοφαρίστηκε μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 35'. Οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.
   Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναργειακός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να φτάσει στο γκολ με τον Τσαμτσάκη, ο οποιός πλάσαρε τον τερματοφύλακα στο 65', γράφοντας το 2 - 1. Η Πολυκάρπη έφερε το ματς στα ίσια στο 75΄ λεπτό, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και σουτ μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια ο Παναργειακός πίεσε πολύ την ομάδα της Πολυκάρπης και έφτασε κοντά στο γκολ, με σουτ του Γκλένυ που έφυγε πάνω από το δοκάρι. Ο ίδιος παίχτης πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 85' με πλασέ μέσα από την περιοχή, γράφοντας το τελικό 3 - 2.
  Ως αλλαγές για την ομάδα του Παναργειακού αγωνίστηκαν οι Ευαγγέλου και Χρήστου.

Την επόμενη αγωνιστική ( 9η ), ο Παναργειακός αγωνίζεται στο Νεστόριο.