4 Νοε 2014

ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ - Α.Σ. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 3 - 5 ( 7η αγωνιστική )

Το Σάββατο 01/11 ο Α.Σ. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ έφυγε νικητής απ' το Κωσταράζι νικώντας τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου με σκορ 3 - 5. Ο Παναργειακός παρατάχθηκε αρχικά με τους Ανδρεόπουλο (τερματοφύλακας), Παπαηλία, Αναγνωστόπουλο, Μουρατίδη, Βασιλειάδη Λ. , Κωνσταντινίδη, Γκλένι, Ιωάννου, Ιωαννίδη, Βακόπουλο και Τσαμτσάκη. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Χρήστου και Ευαγγέλου.
   Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό η ομάδα του Κωσταραζίου που πέτυχε το 1 - 0. Ο Παναργειακός ισοφάρισε
στο 25ο λεπτό με σουτ του Μουρατίδη, που υποδέχθηκε τη μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Παναργειακό να προηγείται με 1 - 3 ύστερα από δύο διαδοχικά γκολ του Τσαμτσάκη 35', 43' εκ των οποίων το ένα επιτεύχθηκε με απ΄ευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Κωσταραζίου ισοφάρισε με δύο τερματα στο 60΄και 63΄ . Στη συνέχεια η ομάδα του Παναργειακού πίεσε τους αντιπάλους και έφτασε στην ισοφάριση στο 85΄λεπτό με κεφαλιά του Αναγνωστόπουλου. Το σκορ έκλεισε ο Τσαμτσάκης με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 94΄ λεπτό.

Την επόμενη αγωνιστική ( 8η )  ο Παναργειακός αγωνίζεται κόντρα στην Πολυκάρπη. Το ματς θα πραγματοποιηθεί σε έδρα που θα οριστεί τις επόμενες μέρες καθώς ο Παναργειακός εκτείει την ποινή του αποκλεισμού της έδρας του ( 2 αγωνιστικές ) για τα όσα διαδραματίστηκαν στον αγώνα με τα Γραμμοχώρια στο γήπεδο του Άργους Ορεστικού. Ο τόπος διεξαγωγής του αγώνα θα δημοσιευτεί στο site και στο facebook της ομάδας.
   Ένα ακόμη ντέρμπι διεξάγεται την 8η αγωνιστική μεταξύ του Κάστωρα και της Καλλιθέας. Μετά το τέλος της 8ης αγωνιστικής είναι πιθανό να έχουμε σημαντικές αλλαγές στο βαθμολογικό πίνακα.