15 Μαρ 2015

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ. ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ο Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ

Μετά το πέρας της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ. Καστοριάς ο Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ παραμένει πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα, καθώς πέρασε νικηφόρα από το Μανιάκι κόντρα στην ομάδα των Γραμμοχωρίων. Επιπλέον αύξησε τη διαφορά του στους 4 βαθμούς από τον δεύτερο...

Κάστορα, ο οποίος ηττήθηκε στην έδρα του από τους Αμπελόκηπους με σκορ   0 -1. Την τριάδα των πρώτων κλείνει η Πολυκάρπη που έφτασε του 39 βαθμούς.
   Στο αγωνιστικό μέρος ο ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ επιβλήθηκε με σκορ 2 - 4. Στην αρχική εντεκάδα παρατάχθηκαν οι Βακόπουλος, Σαλονικίδης, Μάτσιας, Βασιλειάδης, Γκλένυ, Ιωάννου, Καλύβας, Χρήστου, Αναγνωστόπουλος,Αζέμης και Τσαμτσάκης. Στον αγώνα πέρασαν ως αλλαγές οι Γκαγκάνας, Παπαηλίας και Μήλιος.
   Ο Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ άνοιξε το σκορ με ένα γκολ που ίσως αποτελέσει το γκολ της χρονιάς. Ο Τσαμτσάκης έπιασε ένα καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι, στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του τερματοφύλακα των Γραμμοχωρίων.
  Στη συνέχεια η ομάδα των Γραμμοχωρίων ισοφάρισε σε 1 - 1. Ο Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ αντέδρασε γρήγορα και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος στο σκορ, με κοντινή κεφαλιά του Γκλένυ που έκανε το 1 - 2. Στο 2ο ημίχρονο ο Καλύβας σκόραρε με πλασέ κάνοντας το 1 - 3. Η ομάδα των Γραμμοχωρίων μείωσε το σκορ σε 2 - 3. Το σκορ έκλεισε ο Καλύβας πετυχαίνοντας το 2 - 4.

Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ αγωνίζεται στο Καλοχώρι κόντρα στην ομόνυμη ομάδα.