15 Μαΐ 2015

ΑΜΥΝΑ ΑΠΟ ΑΤΣΑΛΙ ΣΤΟΝ ΕΟΡΔΑΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ 0 - 0. (photos)

Πολύτιμη ισοπαλία για τη συνέχεια του στα μπαραζ, πήρε ο ΑΣ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ στην Πτολεμαίδα ,κόντρα στον τοπικό Εορδαικό. Ο αγώνας τελείωσε 0 - 0 μετά από 90 λεπτά οργανωμένης προσπάθειας στην άμυνα, απέναντι σε παίχτες του Εορδαικού που έχουν αγωνιστεί στην Ά και Β' Εθνική. Ο Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ είχε μάλιστα την ευκαιρίασε δύο περιπτώσεις με σουτ να κλέψει το ματς, αλλά δεν τα κατάφερε τελικά. Στο 90ο λεπτό αποβλήθηκε ο Αναγνωστόπουλος με 2η κίτρινη κάρτα ο και θα λείψει στον αγώνα της Κυριακής κόντρα στην Φλώρινα
    Ο Παναργειακός αγωνίστηκε με τους Αζέμη, Αναγνωστόπουλο, Σαλονικίδη, Μουρατίδη, Μάτσια, Βασιλειάδη, Καλύβα, Ιωαννίδη, Χρήστου, Βακόπουλο, Τσαμτσάκη. Στον αγώνα πέρασαν και οι Γκλένυ και Ιωάννου που αγωνίστηκαν στις θέσεις των Μάτσια και Χρήστου.
    Μετά την νίκη της Φλώρινας στο Βατόλακκο ο Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ βρίσκεται σε ευνοική θέση για τον κυνήγι της ανόδου στη Γ'εθνική . Η βαθμολογία μετά και τη 2η αγωνιστική των μπαράζ έχει ως εξής: