6 Μαρ 2016

ΝΤΑΗΚΑΚΗΣ - Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0 - 2 ( pics&video )

Νικηφόρα πέρασε ο Α.Σ.Παναργειακός απ' το Νταηλάκι νικώντας την τοπική ομάδα με σκορ 0-2 φτάνοντας τους 36 βαθμούς. Τα γκολ για την ομάδα του Άργους Ορεστικού πέτυχαν οι Βρέστα και Τσαμτσάκης. Και τα δύο γκολ  σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
    Ο Παναργειακός παρατάχθηκε στην αρχική εντεκάδα με τους Τοτονίδη κάτω απ' τα δοκάρια που επέστρεψε  υγιής μετά από πολύμηνο τραυματισμό,  Ιωάννου, Ιωαννίδη, Μήλιο Χ., Χότζα, Βασιλειάδη, Αντωνιάδη, Λέκκο, Μήλιο Π, Βρέστα και Τσαμτσάκη. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Χουρίδης στη θέση του τραυματία   Χότζα (30' λεπτό) και ο Γκαραγκούνης στη θέση του Βρέστα.
   Αξίζει να σημειωθεί ότι στην αρχική εντεκάδα του Α.Σ.Παναργειακού αγωνίστηκαν 5 παίχτες, όλοι μαθητές της 1ης λυκείου.

Στο ματς κορυφής η Καλλιθέα (49 βαθμούς) υπέταξε τον Κάστορα (48) με σκορ 2-1 και πλέον συγκατοικεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με την Αστρ. Μεσοποταμίας (49) που έφυγε νικήτρια απ' την έδρα της Κορησού.

Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Σ.Παναργειακός φιλοξενεί τα Γραμμοχώρια. Η αγωνιστική ενδέχεται να αναβληθεί λόγω της Αποκριάς.