20 Μαρ 2016

Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ 3-3

Σε ένα εκπληκτικό ματς που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 19/03/2016 ο Α.Σ.Παναργειακός αναδείχθηκε ισόπαλος με την ομάδα των Γραμμοχώριων. Ο Παναργειακός αν και βρέθηκε να χάνει στο 62ο λεπτό με σκορ 1-3, κατάφερε τελικά με γκολ των Βασιλειάδη και Βρέστα να ισοφαρίσει στο τελικό  3-3.
   Για τον Α.Σ.Παναργειακό αγωνίστηκαν οι Τοτονίδης κάτω απ' τα δοκάρια, Παπαηλίας, Ιωάννου, Ιωαννίδης, Μήλιος Χ., Βασιλειάδης, Βρέστα, Αντωνιάδης, Μήλιος Π., Αχμετλί και Τσαμτσάκης. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Χότζα και Λέκκος. Για άλλο έναν αγώνα απουσίαζαν απ' την ομάδα οι τραυματίες Βακόπουλος και Μουρατίδης και ο τιμωρημένος με κόκκινη κάρτα Μπεκίρης.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό η ομάδα των Γραμμοχωρίων που έκανε το 0-1. Στο τέλος του 1ου ημιχρόνου ο Αχμετλί ισοφάρισε για τον Παναργειακό με πλασέ μέσα απ' την περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 62ο λεπτό η ομάδα των Γραμμοχωρίων πέτυχε μέσα σε 2 λεπτά δύο γκολ αιφνιδιάζοντας την ομάδα του Χρήστου Καλύβα. Σε όλο το υπόλοιπο ματς η ομάδα του Άργους Ορεστικού πίεσε για την ισοφάριση και τα κατάφερε με δύο ευθύβολα σουτ των Βασιλειάδη αρχικά (75') και Βρέστα στη συνέχεια (85').

Η διοίκηση του Α.Σ.Παναργειακού συγχαίρει όλη την ομάδα των Γραμμοχωρίων που βοήθησε στο να πραγματοποιθεί ένας πολύ ωραίος και σε καλό κλίμα αγώνας.