6 Μαρ 2017

ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗΣ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΠΑΝΙΣΧΥΡΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΥ

Μεγάλων διαστάσεων νίκη πήρε η ομάδα της Καστοριάς που φιλοξένησε τον Παναργειακό στο γήπεδό της στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΠΣ. Ο ΑΓΣ Καστοριάς νίκησε με σκορ 8-0 και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-0 αλλά στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες της Καστοριάς πέτυχαν 7 γκολ με πρωταγωνιστή τον Αστράουσκας.
   Για τον Παναργειακό αγωνίστηκαν οι Τσιάτσος κάτω απ' τα δοκάρια, Σιανής, Χότζα, Βασιλειάδης, Ηλιόπουλος, Τουπλικιώτης, Μπίζογλου, Βιέρος, Γαιτανάκης, Λάκης και Μπάτζιος.
 Ο κ. Τσακάλης χρησιμοποίησε ως αλλαγές τους Ρόμπο και Τσακάλη. Ο Στέφανος Ρόμπος (γεννημένος το 2001) έκανε το ντεμπούτο του με τα χρώματα του Παναργειακού απέναντι στην πανίσχυρη Καστοριά και αγωνίστηκε με πάθος.
 Την αποστολή του Παναργειακού συμπλήρωναν οι Ιωάννου και Μπάσης Σωτήρης (νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας) .