12 Μαΐ 2019

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ΤΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΣΕΡΙ ΤΟΥ

Εύκολη νίκη απέναντι στην Α.Ε.Βιτσίου πέτυχε χθες ο Α.Σ.Παναργειακός με σκορ 5-0. Η ομάδα του Άργους κυριάρχησε ολοκληρωτικά στον αγώνα και με τρία τέρματα που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στο δεύτερο κατάφερε να φτάσει στο ευρύ σκορ. Η ομάδα του Βαγγέλη Σιώμου πέτυχε την 22η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα σε σύνολο 25 αγωνιστικών και την τελευταία αγωνιστική που θα πραγματοποιηθεί το επόμενο Σάββατο θα φιλοξενηθεί στην έδρα της αδιάφορης βαθμολογικά Πολυκάρπης.

To ντεμπούτο του με τη φανέλα του Παναργειακού έκανε ο δεκαπεντάχρονος Ξανθόπουλος Βαγγέλης που αγωνίστηκε για 30 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Παναργειακός παρατάχθηκε αρχικά με τους Κοσμίδη, Δινάδη, Ιωαννίδη, Σιδηρόπουλο, Αγγέλκο, Χότζα, Χαραλαμπίδη, Ζενελάκ, Βρέστα, Τσιγαρίδα και Τσαμτσάκη.

Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Βιέρος, Ξανθόπουλος και Τσιάτσος.