1 Δεκ 2019

Α.Σ.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - Μ.Α.ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 1-1

Iσόπαλο έληξε το ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μεταξύ του Α.Σ.Παναργειακού και του Μ.Α.Καλλιθέας. H oμάδα του Άργους προηγήθηκε στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με κεφαλιά αυτογκόλ ποδοσφαιριστή της φιλοξενούμενης ομάδας και ισοφαρίστηκε σε 1-1 στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.
   Σημεία που καθόρισαν σημαντικά την πορεία του αγώνα είναι ¨τα ρολά¨ που κατέβασε ο τερματοφύλακας του Α.Σ.Παναργειακού Κοσμίδης Γρηγόρης στις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της Καλλιθέας να σκοράρουν και οι αποβολές δύο ποδοσφαιριστών της ομάδας του Άργους Ορεστικού (60', 84') με δεύτερη κίτρινη κάρτα .

Σύνθεση Α.Σ.Παναργειακού: Κοσμίδης, Μουτζίκης, Σιδηρόπουλος, Τσιγαρίδας, Χαραλαμπίδης, Αγγέλκος, Σίμου, Ρόμπος, Μπαράκης, Κυδωνάκης, Τσαμτσάκης.
     Αλλαγές: Κόζαρης, Ξανθόπουλος.

Την επόμενη αγωνιστική 9η ο Α.Σ.Παναργειακός αγωνίζεται στην έδρα της Δόξας Αμπελοκήπων.